BOTOX


BOTOX (botulotoxín) je látka, ktorá je schopná po injekčnej aplikácii vyradiť určitý sval z jeho činnosti. Ak tento sval spôsobuje vrásku (napr. pri mračení čela medzi obočím), po vpichnutí Botulotoxínu pacient dočasne stratí schopnosť mračiť sa a dôjde k vyhladeniu vrások. Tento efekt pretrváva 6 - 8 mesiacov. Takmer okamžite môže byť pacient zaradený do pracovného procesu. Botox možno taktiež využívať pri odstraňovaní nadmerného potenia sa v oblasti podpazušia a dlaní.

Výplňové materiály - kyselina hyalurónová


Aktuálnym trendom v antiagingovej starostlivosti (starostlivosť proti starnutiu) je aplikácia tzv. výplňových materiálov. Najčastejšie používanou je kyselina hyalurónová. Používa sa vo forme injekčnej aplikácie do oblasti vrások, kde pôsobí ako objemový preparát, vrásky sa takto vyhladia, zjemnia a sú menej viditeľné. Efekt pretrváva 6 - 9 mesiacov v závislosti od druhu podanej látky, ktorých je na trhu veľké množstvo. Pacientka môže prakticky okamžite nastúpiť do práce. Výplňové materiály sa používajú aj na korekciu iných defektov kože a jaziev, ktoré sú pod úrovňou okolia.

VÝPLŇ VLASTNÝM TUKOM – LIPOTRANSFER, PRENOS TUKU, FAT GRAFTING, LIPOMODELING


Jedným z najmodernejších postupov je využitie vlastného tuku ako objemového preparátu na vyhladenie vrások a celkové omladenie kože. Pacient má v jednej operácii dva bonusy: pri získavaní výplňového materiálu - tuku sa realizuje určitý spôsob liposukcie z problematickej lokality (brucho, zadok, stehna...) a druhým pozitívom je, že takto získaný tuk sa následne aplikuje do požadovanej lokality. V takomto tuku sa nachádza aj určité percento tzv. tukových kmeňových buniek, pričom ich najväčší efekt je v zlepšení prekrvenia ošetrovanej oblasti s jej následnou rejuvenizáciou.